Ubezpieczenia na życie. Czy warto je kupować? ☂ Katowice i Chorzów
ubezpieczenie na życie katowice

Ubezpieczenia na życie. Czy warto je kupować?

Ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe – jednak mimo to warto poważnie zastanowić się nad jego wykupieniem. Zapewnia ono finansowe wsparcie podczas ciężkiej choroby ubezpieczonego, a także dodatkowe środki finansowe rodzinie w przypadku jego śmierci. Chcesz wykupić ubezpieczenie życiowe w Katowicach bądź Chorzowie? Zastanawiasz się, czy to właściwy wybór? Dowiedz się, dlaczego warto w nie zainwestować!

Co to jest ubezpieczenie życiowe?

Polisa na życie to forma zabezpieczenia finansowego w przypadku choroby lub śmierci ubezpieczonego. Może być ona wykupiona indywidualnie – dla jednej osoby lub dla rodziny – bądź grupowo, w zakładzie pracy. W zależności od czasu trwania ubezpieczenia życiowego wyróżnić można:

  • terminowe, trwające od roku do 5 lat,
  • bezterminowe,
  • na życie i dożycie, które zawiera się na czas, którego ubezpieczony powinien dożyć.

Poza standardowymi ubezpieczeniami życiowymi wykupić można również tzw. ubezpieczenia posagowe, umożliwiające zebranie kapitału dla dziecka oraz finansowe zabezpieczenie go w przypadku śmierci jednego lub obojga rodziców. Kolejną opcją są polisy ochronno-inwestycyjne, zapewniające korzyści standardowego ubezpieczenia na życie, a ponadto umożliwiające zgromadzenie pewnego kapitału.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie życiowe?

Szczególnie gdy jesteśmy młodzi nie myślimy o chorobach, wypadkach i trudnościach, które mogą nas spotkać w przyszłości. Warto jednak wziąć je pod uwagę jak najwcześniej i finansowo zabezpieczyć siebie i swoich najbliższych. Ubezpieczenia życiowe są na to najprostszym sposobem. Poznaj 3 argumenty za ich wykupieniem!

Finansowe wsparcie dla rodziny

Podstawowy cel ubezpieczeń życiowych to zapewnienie wsparcia finansowego dla najbliższych ubezpieczonego w przypadku jego śmierci. To realne zabezpieczenie dla rodziny, o które warto zadbać szczególnie w przypadku, gdy jest się jej jedynym bądź głównym żywicielem. Ubezpieczenie życiowe wypłacane jest przeważnie w ciągu 30 dni od złożenia wniosku, a najbliżsi zmarłego mogą liczyć na otrzymanie całkowitej sumy ubezpieczenia, jeśli przyczyną śmierci ubezpieczonego była długotrwała choroba, nieszczęśliwy wypadek, zawał serca bądź udar mózgu.

Choroba? Środki z polisy pokryją koszty leczenia i rehabilitacji!

W zależności od oferty polisy na życie, może ona obejmować również możliwość wypłaty środków w przypadku uszczerbku na zdrowiu lub poważnej choroby ubezpieczonego. Oferty poszczególnych towarzystw różnią się między sobą – należy więc sprawdzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia by przekonać się, czy zapewnia ono odpowiedni dla nas poziom ochrony w przypadku problemów ze zdrowiem.

Posiadając takie ubezpieczenie życiowe uzyskasz finansowe wsparcie w trakcie choroby czy po wypadku. Dzięki niemu nie będziesz musieć martwić się o koszty leczenia czy rehabilitacji, co ułatwi Ci powrót do pełnej sprawności.

Zapewnienie dzieciom dobrego startu w przyszłość

Zarówno klasyczne ubezpieczenie życiowe, jak i tzw. ubezpieczenie posagowe to szansa na zabezpieczenie przyszłości dzieci. W przypadku śmierci ubezpieczonego rodzica otrzymają one finansowe wsparcie, umożliwiające np. dalszą naukę. Ubezpieczenie posagowe dla dzieci to z kolei prosty sposób na zgromadzenie kapitału dla pociechy – na start w samodzielne życie czy na przykład na studia.

Ubezpieczenia życiowe w Chorzowie i Katowicach

Ubezpieczenie życiowe to rozwiązanie, którego szukasz? Nie wiesz jednak, które towarzystwo wybrać czy jaki zakres ubezpieczenia będzie najodpowiedniejszy w Twoim wypadku? Jeśli szukasz doświadczonego i godnego zaufania agenta ubezpieczeniowego skorzystaj z naszej oferty! Wykupisz u nas wiodące ubezpieczenia życiowe w Chorzowie i Katowicach, a także uzyskasz kompleksowe doradztwo w ich zakresie. Zapraszamy do kontaktu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *